Все для фасаду

Що краще: штукатурка або облицювальну цеглу?

Зовнішня обробка будинку завжди передбачає використання якісних, надійних і безпечних матеріалів. Однак найчастіше багато домовласників задаються питанням, що краще: облицювальна цегла або декоративна штукатурка? Адже кожен з використовуваних матеріалів відрізняється своїми характеристиками, а також технологією обробки.

Декор або функціональність?

Фасадна обробка дозволяє не тільки поліпшити зовнішній вигляд будівлі, але і забезпечує захист від різних чинників навколишнього середовища. Штукатурка відмінно вирівнює поверхню фасаду, тим самим зміцнюючи і поліпшуючи експлуатаційні якості конструкції.

У свою чергу, облицювальна цегла має декоративну функцію і може бути використаний, як всередині, так і зовні будівлі. Однак при виборі цього матеріалу слід враховувати наступні нюанси:

  1. більш високу вартість;
  2. збільшена вага цегли, що передбачає зміцнення фундаменту;
  3. використання цегляної кладки допускається лише для невеликих будівель.

Головні відмінності:

РізницяШтукатуркаЦегла
ВластивостіПотрібно фінішне фарбування. Є різні штукатурки з фактуроюНе вимагає завершальній фарбування
Матеріал стін під обробкоюВикористовується для обробки будь-яких стінВибудовується паралельно основної стіни, при цьому її матеріал не має значення
Наявність несучої основиНе вимагаєПотрібно монтаж додаткового фундаменту
Складнощі монтажуПотрібні додаткові витрати на вирівнюванняДля роботи будуть потрібні фахівці
Наявність теплого фасадуПотрібноПотрібно

З естетичної точки зору облицювальна цегла і штукатурка виглядають привабливо. Однак багато що залежить і від виду використовуваного матеріалу: штукатурка може бути мінеральною, силіконової, акрилової або силікатної. Таким чином, поверхня може вийти гладкою, фактурною або рельєфною. Крім того, штукатурка відмінно поєднується з натуральним і штучним каменем, цеглою та іншими декоративними матеріалами.

Облицювальну цеглу також поділяється на: клінкерну, керамічну, силікатну і гіперпрессованний. Крім того, широка колірна гамма пропонованого цегли дозволяє втілювати в життя найсміливіші архітектурно-декоративні ідеї.

Надійність, довговічність

Як при обробці цеглою, так і оштукатурюванні фасаду, довговічність матеріалів визначається переважно дотриманням правил і технології монтажу, а також правильним вибором в залежності від поставлених завдань. Якісний склад запобігає утворенню щілин через деякий час, а така характеристика, як вологостійкість сприяє збільшенню ступеня стійкості до виникнення грибка або цвілі.

Теплоізоляційні властивості штукатурки і оздоблювального цегли

Залежно від теплоізоляційних характеристик найкращим варіантом визнано оштукатурювання фасаду. Це пояснюється тим, що спочатку до стіни кріпиться теплоізоляційний матеріал (пінопласт, мінеральна або базальтова вата), і тільки після цього наноситься штукатурний склад.

А ось теплоізоляційні властивості цегляної кладки визначаються видом використовуваного цегли:

  • гіперпрессованний цегла – відрізняється низькою теплоізоляцією, більше підходить для декору;
  • керамічна цегла – відмінно зберігає тепло;
  • клінкерна цегла – також добре зберігає тепло, але має більш високу вартість.

Вартість обробки фасаду: що дешевше?

Розрахувати ціну оздоблювального цегли і штукатурки досить проблематично, так як слід враховувати тип будови і якість кладки. За фактом вважається, що штукатурка обходиться дешевше, однак можуть з’явитися і додаткові витрати на супутні матеріали (ґрунтовки, клей, кріплення, вирівнюючі склади). Лицьова цегла відрізняється високою ціною, до того ж в процесі кладки потрібно кладочна суміш, утеплювач, анкера, що також передбачає додаткові витрати.

Таким чином, вартість цих двох видів обробки фасадів може зрівнятися, з незначними відмінностями. Тому слід враховувати, перш за все, якість використовуваних матеріалів, їх експлуатаційні властивості і ступінь надійності. У нашому інтернет-магазині в Києві купити облицювальні матеріали для фасаду можна в широкому асортименті і за найбільш вигідною ціною. Кожен з представлених нами типів матеріалу відрізняється гарантовано високою якістю, а можливість доставки будь-якого необхідного обсягу заощадить ваш час і кошти.